HOTEL Split a okolí Krušných Hor a  Doupovských vrchů

Kadaňsko je bohatým regionem plným přírodních a kulturních památek a nesčetných možností vyžití od romantických procházek až po adrenalinové životní zážitky. Hotel Split se nachází ve městě Kadaň, ležící na levém břehu řeky Ohře, na předělu mezi Doupovskými vrchy a Krušnými Horami. Nejbližší okolí hotelu nabízí mnohé sportovní vyžití a mnoho cílů pro procházky. Za vodními sporty můžete vyrazit na lehce dostupnou Nechranickou přehradu, nedaleko jsou zimní destinace Krušných Hor - Ski střediska Klínovec a Boží Dar. 

Turistika a památky, Lyžování, Vodní radovánky, Hrady a zámky, Golf a minigolf, In-line bruslení

Turistika v Kadani a okolí

V Kadani a okolí můžete zavítat například na Rozhlednu Svatý kopeček, která je vzdálená od centra města cca 0.8 km a nabízí krásný výhled na panorama města a Krušné Hory. Pro pěší a cykloturistiku můžete využít síť cyklostezek, jejichž část vede v těsné blízkosti hotelu a spojuje dvě sousední města - Kadaň a Klášterec nad Ohří. K Procházkám mohou návštěvníci využít také lesní parky, přičemž Roosveltův park nabízí i několik in-line dráh, které se pravidelně udržují. 

Nadšené turisty jistě uspokojí a potěší historické centrum města Kadaně. Středověké náměstí je z velké části zrekonstruováno a nabízí možnost návštěvy starobylé Radnice včetně ochozu radniční věže. Zajímavostí je i dům č.p. 7, který vznikl na původně dvou středověkých parcelách a v jeho útrobách se dochovalo gotické zdivo. Dům byl v 17. století zásadně zrekonstruován v renesanční stylu a později v 18. získal již současný vzhled při rekonstrukci v barokním stylu. 

V Kadani můžete dále navštívit městské hradby v gotickém stylu, které vznikly již ve 12. století a ve své době tvořily městské opevnění až třemi pásy. Dokonce existuje domněka o dalším pásu hradeb, který chránil před útoky i předměstí. Z Městského opevnění můžete svoji procházku namířit přímo ke Katově uličce (3D prohlídka zde), jež si získala primát jako nejužší ulička v České republice. Ve svém nejužším místě měří 66,1 cm a její délka je 51 metrů. 

Pokud projdete Katovou uličkou na druhou stranu, téměř v sousedství můžete navštívit Bystřický můstek - kamenný most přes potok Bystřice, který byl významnou obchodní komunikací, vedoucí z Kadaně na Žatec a Prahu. 

Kadaň nabízí mnoho památných a historických míst. O jejich dostupnosti a umístění Vás rádi informují pracovníci Informačního centra a městské galerie Karla Havlíčka (více informací zde). K podrobnějším informacím můžete využít také stránek města Kadaně - historické památky, přírodní památky, slavné osobnosti Kadaněputování.

Z Kadaně můžete vyrazit na návštěvu sousedního města Klášterce nad Ohří, které je dobře dostupné pěšky, na kole nebo autem. V Klášterci určitě neopomeňte Zámek Klášterec nad Ohří se zámeckou zahradou. Zámek se nachází na levém břehu řeky Ohře v desetihektarovém, dendrologicky velmi cenném anglickém parku z 20. a 70. let 19. století, ve kterém je 220 druhů stromů z celého světa. V zámeckém areálu je rovněž sala terrena s glorietem se sochařskou výzdobou (více o zámku zde).

S turistikou v okolí Klášterce nad Ohří Vám pomůže portál www.goklasterec.cz. Před samotným výletem se můžete inspirovat z dostupných 3D prohlídek a další turistické cíle si můžete vybrat na interaktivní mapě turistických cílů v okolí Klášterce nad Ohří

S dětmi můžete zavítat i do Chomutova. Za zmíňku stojí Podkrušnohorský zoopak Chomutov. V zooparku můžete vidět 160 druhů zvířat včetně 14 ohrožených druhů zařazených do Evropských záchranných programů. Svou návštěvu jistě naplánujte i do nově vybudovaného areálu na Zadních vinohradech, kde mimo jiné naleznete oddychové a relaxační centrum včetně krytého bazénu. 

O Chomutovu, památkách a turistických cílech Vás informuje portál www.echomutov.cz, kde naleznete také mapy s turistickými cíly. 

Lyžování 

V zimních měsících si na své přijdou také milovníci zimních sportů. Velmi dobře dostupné vlastním vozem nebo s využít Ski busů můžete navštívit přilehlá lyžařská střediska - KlínovecBoždí Dar - Neklid, Jáchymov.  Z Kadaně jsou autem vzdáleny cca 30 km. K orientaci Vám pomůže následující trasa

Ski areál Klínovec patří k největším lyžařským střediskům v České republice a je největším lyžařským střediskem Krušných Hor. I v méně příznivých sněhových podmínkách nabízí středisko sněhovou garanci pomocí systému umělého zasněžování s 80% pokrytím tratí z celkem 10,1 km sjezdových tratí. V areálu je k dispozici i 35 km upravených běžeckých tratí, U rampa kategorie Superpipe, snowpark. 

O dopravní dostupnosti pomocí Ski busů Vás dle aktuální situace informují pracovníci Informačního centra a městské galerie Karla Havlíčka (více informací zde).

Vodní radovánky

Region Kadaňska nabízím mnohé způsoby vodního vyžití. Jmenujme největší a nejlépe dostupné cíle - Kadaňské koupaliště (3D prohlídka zde), přírodní koupaliště v Prunéřově (trasa zde), Aquapark Klášterec nad Ohří, Aqua centrum Marienberg (DE), Kamencové jezero Chomutov a Nechranicko (Nechranická přehrada). 

Nejbližší kadaňské koupaliště nabízí nekryté bazény o rozloze 50 x18 m a 25 x 14 m s hloubkou od 1,1m - 3,5m a malým tobogánem. Na kole nebo autem dostupné koupaliště v Prunéřově je přírodního charakteru s přírodním přítokem. V sousedním Klášterci nad Ohří můžete zavítat do Aquaparku Klášterec nad Ohří, který Vám nabídne řadu atrakcí. Pro velké milovníky rozmanitých vodních atrakcí se vyplatí dojet do saského města Marienberg na návštěvu vodního centra Aqua Marien, které je vzdáleno od Kadaně cca 50 km a nabízí mnohostranné vyžití na celý den pro rodiny s dětmi i jednotlivce. 

Nesmíme zapomenou ani na rekreační areál Kamencového jezera v Chomutově. Pro své návštěvníky nabízí mnoho atrakcí a svým přírodním charakterem je ve světovém měřítku naprosto unikátní. Kamencové jezero nabízí mimo jiné atrakce také Wakeboarding, loďky, dětské atrakce, minigolf, water - bird a další.. 

Nedaleký mikroregion Nechranicko nabízí díky své rozloze velké možnosti vodních sportů. Nechranická přehrada se vyznačuje nejdelší sypanou hrází v Evropě dlouhou 3 280m,  samotná vodní plocha činí 1 300 ha. Přehrada Nechranice je vhodná pro všechny druhy sportů od plavání po windsurfing a rybolov. 

Hrady a zámky 

O výlety v okolí Kadaně není nouze a večery můžete trávit v našem příjmném hotelu. Pro fanoušky hradů a zámků je kadaňsko ráj. Nejbližší a nejlépe dostupné hrady a zámky jsou: Kadaňský hrad, hrad Hasištejn, Zámek Klášterec nad Ohří, Zámek Krásný dvůr, Zámek Vintířov s kapličkou, Horní hrad (Hauenštejn) a další. Kadaňský hrad je pravidelný čtyřhranný hradní objekt s věžemi v rozích. Do dnešních dnů se zachovala jedna věž dosahující výšky 2. patra a základy dalších.  V těsném sousedství s koupalištěm Prunéřov a městem Kadaň leží Hrad Hasištejn, který byl založen počátkem 14. století a je navštívil jej i známý německý básník J. W. Goethe.

Zámek Klášterec nad Ohří je významný dendrologicky cenným zámeckým parkem, uvnitř zámku se nachází muzeum porcelánu. Zámek Vintířov je v dnešní době téměř zničen, jeho původ se datuje až k 15. století. Zajímavá je ale kaplička nad zámeckým parkem, která byla v posledních letech zrekonstruována. Cílem Vašich turistických cest může jistě být také Zámek v Maštově, který svůj původ datuje k roku 1281 a do dnešní podoby byl vystaven rodem Lobkoviců roku 1571. Samotný zámek je čtyřkřídlá budova, zevně s renesančními sdruženými okny a barokní věží s cibulovou bání. Zámek Krásný dvůr je cílem mnoha filmařských štábů (například se zde natáčel film Jak básnící přicházejí o iluze).

Golf a minigolf

Oddáváte-li se sportu na zelené greenu, pak můžete zvolit Golfová hřiště v Mostě nebo Karlových Varech. Pokud máte raději "menší" obdobu golfu a to sice minigolf, Kadaň Vám nabídne menší minigolfové hřiště. Za dalšími minigolfovými hřišti můžete vyrazit do Chomutova na Kamencové jezero do místní restaurace Golf Club nebo do Klášterce nad Ohří do místního Aquaparku Klášterec nad Ohří. 

In-line bruslení

Hotel Split Vám nabízí z pohledu in-line bruslení ideální příležitost - bydlení v sousedství cyklo a in-line stezky. Hotel leží na počátku in-line stezky, která dále vede podél řeky Ohře, kadaňského Hradu a do budoucna se propojí přes Špitálské předměstí a in-line stezkami v lesoparku (Roosveltovy sady), kde na Vás již dnes několik upravených in-line dráh čeká.  

Neustále hledáme spolupracovníky pro Hotel Split. Jste mladí, schopní, máte chuť pracovat a spolu s námi budovat kvalitní zařízení v oblasti Krušných hor?
Zašlete životopis na: info@hotel-split.cz
Partneři | Mapa stránek