HOTEL Split a okolí Krušných Hor a  Doupovských vrchů

Kadaňsko je bohatým regionem plným přírodních a kulturních památek a nesčetných možností vyžití od romantických procházek až po adrenalinové životní zážitky. Hotel Split se nachází ve městě Kadaň, ležící na levém břehu řeky Ohře, na předělu mezi Doupovskými vrchy a Krušnými Horami. Nejbližší okolí hotelu nabízí mnohé sportovní vyžití a mnoho cílů pro procházky. Za vodními sporty můžete vyrazit na lehce dostupnou Nechranickou přehradu, nedaleko jsou zimní destinace Krušných Hor - Ski střediska Klínovec a Boží Dar. 

Turistika a památky, Lyžování, Vodní radovánky, Hrady a zámky, Golf a minigolf, In-line bruslení

Tourismus in Kadaň und in der Umgebung

In der Stadt und in der Umgebung können Sie den Aussichtsturm auf dem Heiligen Berg (Svatý vrch) besuchen. Der von der Mitte der Stadt etwa 0,8 km entfernt ist und bietet herrliche Ausblicke auf die Stadt und Erzgebirge. Für Wandern und Radfahren können Sie das Radwegenetz nutzen, ein Teil führt in der Nähe des Hotels und verbindet zwei benachbarten Städten- Kadaň und Klášterec nad Ohří. Zu den Wanderungen können die Besucher auch Waldparks besuchen, wobei Roosevelt Park bietet Inline-Wege, die regelmäßig gehalten sind. 

Begeisterte Touristen erfreut sicherlich das historische Stadtzentrum Kadaň. Mittelalterlicher Platz ist weitgehend renoviert und bietet die Möglichkeit, das alte Rathaus zu besuchen. Interessant ist auch das Haus Nr. 7, das ursprünglich auf zwei mittelalterlichen Parzellen bestanden wurde und in seiner Eingeweide wurden gotische Mauerwerke  erhalten. Das Haus wurde im 17. Jahrhundert im Stil der Renaissance renoviert und später im 18. bei der Rekonstruktion wurde bereits heutiges Aussehen gewonnen. 

In Kadaň können Sie Stadtmauer im gotischen Stil besuchen. Die Mauern bestanden aus 2 - 3 Reihen und einem weiteren Festungskreis, der die Stadt sowie die Vorstadt befestigte, allerdings nicht erhalten geblieben ist. Vom Burgmauersystem können Sie gerade zur Henkergasse (3D-Tour hier) gehen. Henkergasse –ist die schmalste Gasse in der Tschechischen Republik, ist 51 Meter lang und an der schmalsten Stelle 66,1 cm breit.

Wenn Sie hinunter Henkergasse auf der anderen Seite durchgehen, fast in der Nachbarschaft können Sie Bystřický Brücke besuchen - die steinerne Brücke über den Bach Bystřice, die ein wichtiger Handelsstraße aus Kadaň nach Žatec und Prag war. 

Kadaň bietet viele unvergessliche und historische Stellen. Über ihre Verfügbarkeit und Platzierung werden Sie gerne die Mitarbeiter des Informationszentrums und der Karel Havlíček Stadt-Galerie (weitere Informationen hier) informieren. Für weitere Informationen können Sie auch www. Seiten der Stadt Kadaň besuchen - historické památky, přírodní památky, slavné osobnosti Kadaněputování.

Z Kadaně můžete vyrazit na návštěvu sousedního města Klášterce nad Ohří, které je dobře dostupné pěšky, na kole nebo autem. V Klášterci určitě neopomeňte Zámek Klášterec nad Ohří se zámeckou zahradou. Zámek se nachází na levém břehu řeky Ohře v desetihektarovém, dendrologicky velmi cenném anglickém parku z 20. a 70. let 19. století, ve kterém je 220 druhů stromů z celého světa. V zámeckém areálu je rovněž sala terrena s glorietem se sochařskou výzdobou (více o zámku zde).

S turistikou v okolí Klášterce nad Ohří Vám pomůže portál www.goklasterec.cz. Před samotným výletem se můžete inspirovat z dostupných 3D prohlídek a další turistické cíle si můžete vybrat na interaktivní mapě turistických cílů v okolí Klášterce nad Ohří

S dětmi můžete zavítat i do Chomutova. Za zmíňku stojí Podkrušnohorský zoopak Chomutov. V zooparku můžete vidět 160 druhů zvířat včetně 14 ohrožených druhů zařazených do Evropských záchranných programů. Svou návštěvu jistě naplánujte i do nově vybudovaného areálu na Zadních vinohradech, kde mimo jiné naleznete oddychové a relaxační centrum včetně krytého bazénu. 

O Chomutovu, památkách a turistických cílech Vás informuje portál www.echomutov.cz, kde naleznete také mapy s turistickými cíly. 

Lyžování 

V zimních měsících si na své přijdou také milovníci zimních sportů. Velmi dobře dostupné vlastním vozem nebo s využít Ski busů můžete navštívit přilehlá lyžařská střediska - KlínovecBoždí Dar - Neklid, Jáchymov.  Z Kadaně jsou autem vzdáleny cca 30 km. K orientaci Vám pomůže následující trasa

Ski areál Klínovec patří k největším lyžařským střediskům v České republice a je největším lyžařským střediskem Krušných Hor. I v méně příznivých sněhových podmínkách nabízí středisko sněhovou garanci pomocí systému umělého zasněžování s 80% pokrytím tratí z celkem 10,1 km sjezdových tratí. V areálu je k dispozici i 35 km upravených běžeckých tratí, U rampa kategorie Superpipe, snowpark. 

O dopravní dostupnosti pomocí Ski busů Vás dle aktuální situace informují pracovníci Informačního centra a městské galerie Karla Havlíčka (weitere Informationen hier).

Vodní radovánky

Region Kadaňska nabízím mnohé způsoby vodního vyžití. Jmenujme největší a nejlépe dostupné cíle - Kadaňské koupaliště (3D-Tour hier), přírodní koupaliště v Prunéřově (trasa zde), Aquapark Klášterec nad Ohří, Aqua centrum Marienberg (DE), Kamencové jezero Chomutov a Nechranicko (Nechranická přehrada). 

Nejbližší kadaňské koupaliště nabízí nekryté bazény o rozloze 50 x18 m a 25 x 14 m s hloubkou od 1,1m - 3,5m a malým tobogánem. Na kole nebo autem dostupné koupaliště v Prunéřově je přírodního charakteru s přírodním přítokem. V sousedním Klášterci nad Ohří můžete zavítat do Aquaparku Klášterec nad Ohří, který Vám nabídne řadu atrakcí. Pro velké milovníky rozmanitých vodních atrakcí se vyplatí dojet do saského města Marienberg na návštěvu vodního centra Aqua Marien, které je vzdáleno od Kadaně cca 50 km a nabízí mnohostranné vyžití na celý den pro rodiny s dětmi i jednotlivce. 

Nesmíme zapomenou ani na rekreační areál Kamencového jezera v Chomutově. Pro své návštěvníky nabízí mnoho atrakcí a svým přírodním charakterem je ve světovém měřítku naprosto unikátní. Kamencové jezero nabízí mimo jiné atrakce také Wakeboarding, loďky, dětské atrakce, minigolf, water - bird a další.. 

Nedaleký mikroregion Nechranicko nabízí díky své rozloze velké možnosti vodních sportů. Nechranická přehrada se vyznačuje nejdelší sypanou hrází v Evropě dlouhou 3 280m,  samotná vodní plocha činí 1 300 ha. Přehrada Nechranice je vhodná pro všechny druhy sportů od plavání po windsurfing a rybolov. 

Hrady a zámky 

O výlety v okolí Kadaně není nouze a večery můžete trávit v našem příjmném hotelu. Pro fanoušky hradů a zámků je kadaňsko ráj. Nejbližší a nejlépe dostupné hrady a zámky jsou: Kadaňský hrad, hrad Hasištejn, Zámek Klášterec nad Ohří, Zámek Krásný dvůr, Zámek Vintířov s kapličkou, Horní hrad (Hauenštejn) a další. Kadaňský hrad je pravidelný čtyřhranný hradní objekt s věžemi v rozích. Do dnešních dnů se zachovala jedna věž dosahující výšky 2. patra a základy dalších.  V těsném sousedství s koupalištěm Prunéřov a městem Kadaň leží Hrad Hasištejn, který byl založen počátkem 14. století a je navštívil jej i známý německý básník J. W. Goethe.

Zámek Klášterec nad Ohří je významný dendrologicky cenným zámeckým parkem, uvnitř zámku se nachází muzeum porcelánu. Zámek Vintířov je v dnešní době téměř zničen, jeho původ se datuje až k 15. století. Zajímavá je ale kaplička nad zámeckým parkem, která byla v posledních letech zrekonstruována. Cílem Vašich turistických cest může jistě být také Zámek v Maštově, který svůj původ datuje k roku 1281 a do dnešní podoby byl vystaven rodem Lobkoviců roku 1571. Samotný zámek je čtyřkřídlá budova, zevně s renesančními sdruženými okny a barokní věží s cibulovou bání. Zámek Krásný dvůr je cílem mnoha filmařských štábů (například se zde natáčel film Jak básnící přicházejí o iluze).

Golf a minigolf

Oddáváte-li se sportu na zelené greenu, pak můžete zvolit Golfová hřiště v Mostě nebo Karlových Varech. Pokud máte raději "menší" obdobu golfu a to sice minigolf, Kadaň Vám nabídne menší minigolfové hřiště. Za dalšími minigolfovými hřišti můžete vyrazit do Chomutova na Kamencové jezero do místní restaurace Golf Club nebo do Klášterce nad Ohří do místního Aquaparku Klášterec nad Ohří. 

In-line bruslení

Hotel Split Vám nabízí z pohledu in-line bruslení ideální příležitost - bydlení v sousedství cyklo a in-line stezky. Hotel leží na počátku in-line stezky, která dále vede podél řeky Ohře, kadaňského Hradu a do budoucna se propojí přes Špitálské předměstí a in-line stezkami v lesoparku (Roosveltovy sady), kde na Vás již dnes několik upravených in-line dráh čeká.  

Wir sind ständig auf der Suche nach Mitarbeitern Hotel Split. Sind Sie jung, fähig, und möchten Sie mit uns zusammenarbeiten, um eine hochwertige Anlage im Erzgebirge bauen?
Schicken Sie uns Ihr Lebenslauf: info@hotel-split.cz
Partner  | Site Map